uzkokolejka-j-hradec-252

Chatka se nachází na břehu malebného rybníka Ratmírov. V blízkosti je krásné a historické město Jindřichův Hradec. Zde jezdí známá Jindřichohradecká úzkokolejka, která vás zaveze do typických jihočeských vesniček. Tato železnice je unikátní svým malým rozchodem kol, pouze 760 mm. V provozu je i parní lokomotiva, které pravidelně vyjíždí a je velmi oblíbená.

Na své si přijdou i milovníci kola a to díky převážně rovinatému povrchu. Tato krajina je protkaná sítí cyklistických stezek, které můžete využít. Cyklostezky doplňují i související služby. Půjčovny kol a úschovny najdete skoro u každého vlakového nádraží.V jižních Čechách se nachází i spoustu krásný hradů a zámků. Určitě stojí za to navštívit nádherný zámek Hluboká nad Vltavou nebo Červenou Lhotu a další. Kousek dál je Český Krumlov plný historických památek, které stojí za to navštívit.

3981_svet

Jižní Čechy jsou ale hlavně známé svými rybníky, kterých je tu požehnaně. U Třeboně můžete projet Svět za 15 min. Nemožné? Tady ovšem ne. Rybník Svět patří spolu s Rožmberkem k jedním z největším rybníkům v jižní Čechách. Pro rybáře to je ráj.